IceWarp - Všeobecné otázky

Koľko licencií IceWarp si mám zaobstarať?

IceWarp funguje na princípe licencií. To znamená, že platíte podľa toho, koľko licencií využívate. 

Licencie predstavujú e‑mailové schránky. Takže pre každého člena tímu, ktorý chce mať vlastný firemný e‑mail na vašej doméne, je potrebné zakúpiť 1 licenciu.

Výhodou je, že pre každú licenciu si môžete vybrať iný balíček. Takže zatiaľ čo vy ako CEO spoločnosti máte IceWarp Ultra v plnej výbave, Martinovi a Jarke z účtovníctva stačí najlacnejší IceWarp Start s webmailom.

Využite, že súčasťou vašej 3-mesačnej skúšobnej lehoty sú všetky licencie IceWarpu zadarmo, a umožnite ho vyskúšať aj svojim kolegom.

Ako v IceWarp k licencii pridám nového používateľa?

Kedykoľvek si v IceWarp prikúpite licenciu, musíte k nej vo Webglobe administrácii vytvoriť nového používateľa, to znamená novú e‑mailovú schránku.

Nových používateľov si ľahko pridáte vo svojom admin paneli, kde ich potom môžete aj spravovať.

Kde v Administrácii nájdem IceWarp?

IceWarp vo Webglobe administrácii nájdete jednoducho na pár klikov v ľavom menu.

V čom je IceWarp lepší než Google Workspace?

Okrem toho, že IceWarp je o viac ako polovicu lacnejší ako Google Workspace, ponúka aj niekoľko skvelých funkcií, ktoré v Google nenájdete.

Okrem funkcií pre pokročilých používateľov, ako je whitelabeling, prístup cez FTP a integrácia cez API, ide predovšetkým o spojenie všetkých nástrojov do jednej aplikácie. Vďaka tomu nebudete mať v prehliadači otvorené desiatky okien. Vystačíte si s jedným.

V neposlednom rade sú tu aj také drobnosti, ako je oneskorené odoslanie. Každý z nás niekedy zabudol pripojiť do e‑mailu prílohu. S IceWarpom máte navyše 5 sekúnd na opravu.

Je IceWarp bezpečný?

Zabezpečenie IceWarp je nadštandardné a používatelia ho považujú za jednu z jeho silných stránok. 

IceWarp používa vlastné dátové centrá namiesto služieb tretích strán. Každý server má navyše vlastný firewall a nahrané údaje sú kontrolované antivírusom od Kaspersky Labs. 

E-mail ponúka pokročilý antispam CYREN a dvojfaktorovú autentifikáciu. Videokonferencie sú chránené end-to-end zabezpečením a dajú sa zaheslovať.

IceWarp uchováva zálohy údajov až 30 dní a vytvára ich denne. Všetky údaje sú uložené duplicitne pre prípad zlyhania hardvéru.

Aké práva má admin?

Admin používateľ má prístup k nastaveniu služby IceWarp vo WebClientovi. 

Nemá však prístup do administrácie Weglobe účtu (sem), teda nemôže pridávať používateľov a licencie ani meniť nastavenia domény. 

Rolu admina možno priradiť ľubovoľnému počtu používateľov.

Aké sú presné špecifikácie jednotlivých balíčkov, ktoré ponúkate?

Tu nájdete podrobné porovnanie kancelárskych balíkov IceWarp a technické špecifikácie týkajúce se webmailu, systému, serverov a pod.

Ako je na tom IceWarp so zabezpečením a zálohovaním e‑mailov?

Každý e‑mail prechádza niekoľkými úrovňami kontroly, ktoré určujú, či bude prepustený do doručenej pošty, alebo nekompromisne skončí v spame.

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť svojho e‑mailového konta, môžete si aktivovať dvojfaktorové overovanie prostredníctvom mobilného telefónu. 

Všetky e‑maily, rovnako ako ostatné údaje, sú štandardne zálohované až po dobu 30 dní.

IceWarp tiež spĺňa GDPR a HIPAA nariadenia a má všetky bezpečnostné certifikáty na uchovávanie citlivých informácií.

Čo je IceWarp Desktop Office, Desktop Klient a TeamChat Desktop?

IceWarp funguje výlučne v cloude a nevyžaduje žiadnu inštaláciu. Na jeho používanie vám teda stačí len váš prehliadač. 

Pre tých, ktorí dávajú prednosť starým dobrým ikonám na pracovnej ploche, je tu IceWarp Desktop Office (na Word dokumenty, tabuľky Excel a prezentácie PowerPoint), Desktop Client (na e‑mail) a TeamChat Desktop (tímový chat).

Čo je IceWarp FileSync?

IceWarp FileSync je aplikácia, ktorá vám umožní spravovať cloudový disk priamo v svojom počítači. Všetky svoje dokumenty a súbory môžete vďka nej nahrať priamo do cloudu, kde budú okamžite k dispozícii všetkým vašim kolegom.

Čo je IceWarp?

IceWarp je balík kancelárskych aplikácií pre podnikateľov a firmy. Obsahuje všetky office nástroje, od webmailu na vlastnej doméne cez kalendár, úlohy a poznámky, až po online editor dokumentov (Word, Excel, PowerPoint), tímový chat a videokonferencie až pre 200 ľudí.

Čo to je cloud?

Cloud jednoducho znamená, že všetky vaše súbory, dokumenty a e‑maily sú uložené na internete, mimo vášho počítača, na serveri poskytovateľa služieb.

Znie to trochu nebezpečne, ale opak je pravdou. Počítač je oveľa náchylnejší na útoky hackerov a nehody (kto si ešte nikdy neoblial klávesnicu, nech hodí kameňom). Cloud v porovnaní s týmto predstavuje najvyššiu úroveň zabezpečenia.

Navyše sa vaše údaje denne zálohujú (a uchovávajú sa 30 dní), takže aj keď by sa z akéhokoľvek dôvodu vymazali, vždy sa k nim môžete vrátiť.

V čom je IceWarp lepší než Microsoft 365 Business?

Microsoft 365 je jedným z priekopníkov kancelárskeho softvéru, ktorý má veľké meno a obrovský kapitál. Znamená to však, že je aj tým najlepším riešením pre vás? 

IceWarp ponúka to isté a ešte viac za bezkonkurenčnú cenu. Obzvlášť si zamilujete jeho veľmi intuitívne a rýchle ovládanie. Všetky nástroje sú súčasťou jedinej aplikácie vo vašom prehliadači. 

Prepínanie medzi záložkami Word, Excel a e‑mailom vie byť pri práci otravné a časovo náročné. S IceWarp vám nič také nehrozí.

Potrebujete poradiť?

Nenašli ste odpoveď? Obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme.

icon
Na Slovensku
+421 2 581 010 62

Pondelok - piatok: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
V Českej republike
+420 603 111 111

Pondelok - piatok: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
E-mailom
info@webglobe.sk

Odpovieme vám max. do 24 hodín

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.

Zaujímajú vás ďalšie témy?

V našej poradni nájdete prehľadne rozstriedené informácie z rôznych odvetví.

Prejsť do poradne