Umožnenie kliknutia na obrázky a priradenie kliknutí na akcie

Svoje obrázky môžete vytvoriť interaktívnejšie, keď im priradíte rôzne akcie. Tu je príklad, ako do svojich obrázkov pridať malú akciu. To tiež umožňuje vytvárať bannery odkazujúce na iné zdroje.

Poznámka: Táto možnosť je k dispozícii pre všetky bežné obrázky okrem obrázkov na pozadí, hlavičky a loga a obrázkov v blokoch Galérie.

Aktivujte ponuku akcií kliknutia
Umiestnite kurzor myši na obrázok, na ktorý chcete akciu nastaviť. Ak je obrázok upraviteľný, uvidíte tlačidlo Upraviť obrázok:

click_action_1.png

Ponuku aktivujete kliknutím pravým tlačidlom myši alebo dlhým stlačením obrázka. Vyberte možnosť Nastaviť akciu kliknutia:

click_action_2.png

V rozbaľovacej ponuke Akcie kliknutia vyberte jednu z nasledujúcich možností:

Zobraziť obrázok v plnej veľkosti: Táto možnosť je užitočná, ak chcete vytvoriť miniatúru, ktorá sa dá rozbaliť na veľký obrázok. Táto akcia je k dispozícii iba pre obrázky blokov galérie.

Otvoriť stránku: Týmto sa vytvorí odkaz na stránku, takže návštevník webu sa po kliknutí na obrázok zobrazí na tejto stránke. V ďalšom kroku budete môcť určiť stránku na svojom webe, ktorá sa otvorí, keď používateľ klikne na obrázok.

Stiahnutie súboru: Túto možnosť vyberte, ak chcete, aby si návštevník stránky po kliknutí na obrázok stiahol súbor. V ďalšom kroku si budete môcť zvoliť súbor na stiahnutie:

click_action_3.png

Posun na blok: Táto možnosť vám umožňuje zvoliť blok, kam sa používateľ dostane po kliknutí na obrázok:

click_action_4.png

Otvoriť webovú adresu: Táto možnosť vám umožňuje zadať adresu URL webovej stránky, na ktorú bude návštevník presmerovaný po kliknutí na obrázok.

Uskutočnenie telefónneho hovoru: Táto možnosť vám umožňuje pridať telefónne číslo (v medzinárodnom formáte), na ktoré môže používateľ zavolať po kliknutí na obrázok:

Screen_Shot_2021-02-05_at_14.02.09.png

Poslať e-mail: Táto možnosť umožňuje pridať e-mailovú adresu. Takto vám bude môcť používateľ po kliknutí na obrázok poslať e-mail:

Screen_Shot_2021-02-05_at_14.04.02.png

Po zadaní akcie kliknutia potvrďte kliknutím na Uložiť.

Po dokončení prispôsobenia obrázka vykonajte zmeny kliknutím na možnosť Publikovať.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.