6. 5. 2024
WordPress

8 najlepších AI WordPress pluginov, ktoré vám v roku 2024 pomôžu s tvorbou webu

Ovládne umelá inteligencia o pár rokov ľudstvo? Možno. Dovtedy ju však môžete využiť vo svoj prospech. S AI nástrojmi sa od bombastického spustenia ChatGPT roztrhlo vrece. A množstvo z nich vzniká priamo pre WordPress. Preto vám tu prinášame zoznam najlepších AI WordPress pluginov pre váš web.

Jan Dvořák

Ktoré WordPress pluginy v zozname nájdete?


Podrobne sa tu budeme venovať 8 WordPress pluginom

V skutočnosti ich v článku nájdete omnoho viac, pretože k niektorým uvádzame aj alternatívy a ďalšie tipy.

Niektoré z nich sú postavené na ChatGPT, DALL-E a ďalších známych AI nástrojoch alebo ich dokonca priamo integrujú do WordPressu. 

Narazíte tu aj na známe a veľké mená, ako sú Divi, Elementor alebo SeedProd – tie samozrejme v implementácii umelej inteligencie nemôžu zostať pozadu.

Pri každom WP plugine nájdete stručný a jasný popis toho, čo dokáže, aké sú jeho výhody a nevýhody, ako aj to najdôležitejšie: koľko stoja a či ponúkajú trial zadarmo.

Pluginy sme pre lepšiu prehľadnosť roztriedili podľa použitia na:

1. WP pluginy s AI na tvorbu webu a obsahu


2. AI pluginy na UX a prístupný web


3. AI pluginy na komunikáciu so zákazníkmi


4. AI pluginy na bezpečnosť

Chcete, aby vás umelá inteligencia posunula aj na popredné priečky vo vyhľadávaní? Tu je 5 skvelých WordPress AI pluginov na SEO.

Najlepšie AI WP pluginy na tvorbu webu a obsahu

Najprv sa tu budeme venovať tým AI WP pluginom, ktoré toho dokážu viac – to znamená, že nie sú úzko špecializované len na jednu jedinú funkciu. 

Divi AI

Hodnotenie: 4,9/5 ⭐(Trustpilot)

Použitie: copy, obrázky

Cena: od 18 $/mes.

Trial zqdarmo: nie


Divi AI nie je WP plugin ako taký, ale je súčasťou šablóny Divi (jednej z najpopulárnejších platených WordPress šablón od Elegant Themes), plne integrovaný do jej page builderu.

Aj tak si tu zaslúži popredné miesto, pretože zastúpi ChatGPT aj Mid Journey a zároveň dokáže pochopiť obsah vášho lepšie webu než ostatné podobné nástroje.

Predstavenie Divi AI od Elegant Themes

Čo Divi AI dokáže?

Divi AI vám napíše copy, od pútavých nadpisov po celé blogové články, a takisto opraví gramatiku a preloží cudzojazyčné texty.

K nim vygeneruje originálne obrázky, ktoré si potom môžete ešte ďalej, opäť s pomocou AI, upravovať.

A vďaka rýchlym akciám dokáže takisto vylepšiť existujúci obsah na vašom webe.

Koľko Divi AI stojí?

Ak máte predplatenú Divi šablónu, môžete si Divi AI prikúpiť za 18 $ mesačne pri platbe na rok vopred. Celý balíček vás potom vyjde na 245﹩ročne.


Užitočné odkazy k Divi AI

Elementor AI

Hodnotenie: 4,6/5 ⭐

Použitie: copy, obrázky, web design, kódovánie

Cena: od 3,99 $/mes.

Trial zadarmo: áno


Zaostávať nesmie ani Elementor, ktorý na prelome rokov 2023 a 2024 po zdĺhavom 6-mesačnom testovaní konečne predstavil svoj vlastný AI tool, nazvaný jednoducho Elementor AI

A musíme povedať, že čakanie sa viac než oplatilo.


Čo Elementor AI dokáže?

Rovnako ako Divi, aj Elementor AI sa v prvom rade postará o copywriting a obrázky. Vďaka inteligentnému našeptávačovi promptov je s ním tvorba obsahu skutočná rýchlovka.

Dokáže takisto písať kód, ako CSS, tak aj HTML, takže vám stránky naštýluje, implementuje iFramy, eventy pre Google Analytics alebo napríklad do stránky vloží PDF. 

Najväčšia pridaná hodnota Elementor AI je však v jednoduchej tvorbe layoutu a vlastných blokov. Do promptu napíšete, čo má blok robiť, ako má vyzerať a čo v ňom bude za obsah, a Elementor vám ponúkne hneď 3 návrhy, z ktorých si môžete vybrať.

Extrémne užitočná a za nás úplne revolučná je funkcia „Reference a website“. Čo dokáže? Vytvorí vám štruktúru stránky alebo jej častí na základe referenčnej URL, ktorú jej zadáte. 

Páči sa vám nejaký web? Povedzte to Elementor AI, a on vám ho jednoducho „okopíruje“.

Predstavenie Elementor AI priamo od tvorcov Elementoru

Koľko Elementor AI stojí?

Pre používateľov Elementoru Free máme skvelú správu. Elementor AI si môžete zaobstarať bez toho, aby ste museli platiť za Premium.

Elementor zatiaľ ponúka dva paušály, ktoré sa líšia jedine počtom kreditov. Za ne si kupujete jednotlivé prompty (iný počet kreditov vás stojí písanie textov, iný kódovanie alebo tvorba blokov).

A ich cena našťastie nie je nijak hrozná: 

  • Paušál AI Starter s 24 000 kreditmi stojí 3,99 $ mesačne.
  • AI Power s 50 000 kreditmi vás vyjde na 8,25 $ mesačne. 

Dalšia skvelá správa je, že Elementor k svojmu AI ponúka aj bezplatný trial, hoci obmedzený funkciami (zvláda len generovanie textu, obrázkov a kódu).

Na aktiváciu trialu musíte mať verziu Elementor 3.13 a vyššiu. Stačí, keď v ktoromkoľvek widgete kliknete na ikonku hviezdičiek, ktorá vás presmeruje na wizard.

Ak nefandíte Elementoru, skúste AI ďalšieho skvelého WordPress builderu: SeedProd AI Assistant.

AI Engine

Hodnotenie: 4,9/5 ⭐

Použitie: copy, obrázky, písanie kódu

Cena: zadarmo, Pro verzia od 49 $/rok


Tento AI nástroj od Meow Apps si získal naše srdce nielen rozkošnou mačičkou vo svojom logu, ale najmä vďaka skutočne univerzálnemu použitiu.

Od svojho spustenia zaslúžene zbiera samé 5-hviezdičkové recenzie.

Čo AI Engine dokáže?

AI Engine vlastne nie je AI plugin ako taký. Jeho úloha je integrovať najpoužívanejšie AI nástroje do vášho WordPressu.

Prostredníctom neho si prepojíte napríklad ChatGPTDall-E3 alebo Microsoft AzureCopilot. Všetky nástroje sa integrujú prostredníctvom API kľúčov, ktoré si vygenerujete v danej službe.

To ale takisto znamená, že napríklad na integráciu ChatGPT musíte mať aktívny účet v OpenAI. A hoci je plugin AI Engine v zásade zadarmo, samotné AI nástroje (teda hlavne ChatGPT4) si musíte normálne predplatiť.

Engine AI tak dokáže to isté, čo produkty od OpenAI: Umožní vám jednoducho vytvárať obsah na web, a to vrátane celých blogových článkov, aj keď práve nepoužívate Divi alebo Elementor. Poprosíte ho, aby vám napísal kód, pripravil obrázky atď.

Vďaka AI Playground môžete experimentovať s prekladmi a korektúrami svojho webu a s AI Copilotom dostanete umelú inteligenciu aj do Gutenberg editoru.

Koľko Engine AI stojí?

Dobrá správa je, že väčšina zásadných funkcií je obsiahnutá už vo verzi zadarmo.

AI Engine Pro ponúka ďalšie pokročilé funkcie, ako sú AI formuláre, monitoring využitých requestov, inteligentnejšiu asistenticiu… Pre jeden web momentálne stojí 49 $ ročne, ale je možné, že táto cena ešte porastie s tým, ako bude AI Engine pridávať ďalšie a ďalšie funkcie a integrácie.


Užitočné odkazy k AI Engine


Čestné zmienky: ZipWP a Bertha AI

Pár slov si zaslúži aj ZipWP  – AI projekt, ktorý vznikol v spolupráci s web builderom Spectra od tvorcov Astry, azda najlepšej WordPress šablóny vôbec.

Tento nástroj vám na základe jednoduchej série otázok vytvorí rovno celý hotový web. Je však potrebné dodať, že ZipWP je stále vo vývoji a má svoje muchy (napríklad problémy so slovenčinou aj češtinou).

Vyskúšajte si ho sami. V trial verzii si môžete vytvoriť hneď 3 podobné instantné weby, ktoré vám však po 24 hodinách exspirujú.

Predstavenie tvorby webu pomocou ZipWP AI

Spomenúť tu takisto musíme Bertha AI, ktorá je špecialistkou na produktové popisy pre Woocommerce.

Dajte jej názov produktu a ona vám na jeho základe odporučí longtailové kľúčové slová a meta texty pre čo najlepšie SEO. 

Bertha AI síce ponúka trial zadarmo, ale jej platená verzia bohužiaľ vychádza pomerne draho.


Najlepšie AI WP pluginy na UX a prístupný web

Prístupnosť webu (web accessibility) bude v blízkej budúcnosti stále dôležitejšou témou. Hlavne preto, že vstúpi do platnosti príslušná smernica Európskej Únie, ktorá ju bude vyžadovať v podstate po všetkých webových stránkach.

Áno, zlý Brusel nám zase niečo prikazuje, no tentokrát na tom môžete aj zarobiť.

Ako opisujeme v jednom predchádzajúcom článku, niekoľkými jednoduchými úpravami UX, ktoré váš web sprístupnia ľuďom s nejakou formou zdravotného znevýhodnenia, môžete získať až 1,5 miliónov nových zákazníkov.

A s týmito AI pluginmi máte prácu o dosť jednoduchšiu.

Voicer

Hodnotenie: 4,7/5 ⭐

Použitie: prevod textu na hovorené slovo

Cena: 20 $ za licenciu

Trial zadarmo: nie


Voicer od merkulove prevádza označený text na pomerne vierohodne znejúce hovorené slovo. Je vycvičený na neurónových sieťach Googlu a využíva ich rečovú technológiu WaveNet

Čo Voicer dokáže?

Voicer ponúka stovky rôznych hlasov vo viac ako 45 jazykoch.

Robota je v ňom síce cítiť stále a na pozadí je počuť drobný šum, to je však malá daň za to, že generovanie audia je prakticky okamžité. 

Označíte akýkoľvek text na stránke a Voicer vám ho pohotovo predčíta (vyskúšať si to môžete na webe výrobcu).

Ak chcete vytvoriť napríklad audioverziu svojich blogových článkov pre tých, ktorí sú leniví váš blog čítať, budete musieť siahnuť po inom WP plugine: Speaker z dielne rovnakého výrobcu. Ten však stojí ďalších 29 $.

Ovládanie je veľmi intuitívne. Jednoducho si v ňom nastavíte jazyk, pohlavie hovoriaceho, jeho výšku hlasu aj rýchlosť prejavu.

Výhodou Voiceru je aj jeho skvelá kompatibilita: nemá problém so žiadnou z najznámejších WordPress šablón ani pluginov a vašim návštevníkom bude fungovať v Chrome, Safari, Opere aj Firefoxe.

Koľko Voicer stojí?

Voicer bohužiaľ nie je zadarmo a neponúka ani trial na skúšku. Licenciu kúpite za 20 $. K nej dostanete 6-mesačný support od výrobcu na prípadné otázky, hlásenia bugov a pod.


Užitočné odkazy k Voiceru

Alternatíva: WebsiteVoice plugin ponúka verziu zadarmo, podľa jej recenzií sa však zdá, že bez upgradu na platený paušál toho s ňou príliš nespravíte.

Google Language Translator

Hodnotenie: 4,7/5 ⭐

Použitie: tvorba viacjazyčného webu

Cena: zadarmo


Google Language Translator nie je nič iné než starý dobrý Google Translate, akurát prispôsobený na preklad celého webu.

Čo Google Language Translator dokáže?

Google Language Translator využijete predovšetkým na tvorbu viacjazyčného webu, a to vrátane šablóny, menu, widgetov a pluginov, kategórií, tagov, a dokonca aj URL slugov.

A takisto dokáže preložiť e-shop na Woocommerce.

Najlepšie AI WP pluginy na komunikáciu so zákazníkmi

Jedna z vecí, kde AI dokáže byť prekvapivo tiež užitočná, je aj komunikácia so zákazníkmi. Na WordPress vznikajú už celkom obstojné chatboty. 

Vzhľadom na vysokú cenu je to však skôr hračka pre veľké firmy. Spomeniemu tu tak aspoň jeden nástroj, ktorý ponúka aj použiteľnú bezplatnú verziu.

A v tejto kategórii najdete aj AI webové formuláre.

Tidio

Hodnotenie: 4,9/5 ⭐

Použitie: live chatbot

Cena: zadarmo, alebo od 39 EUR/mes.

Trial zadarmo: ano


Tidio už nejaký čas ponúka all-in-one wordpressové riešenie na zákaznícku podporu s live chatom aj helpdeskom.

Nedávno do svojho pluginu pridalo umelú inteligenciu, ktorá podľa jeho webu ušetrí až 70 % opakujúcich sa požiadavok a zníží dobu odozvy podpory na absolútne minimum.


Čo Tidio dokáže?

Tidio zakomponovalo umelú inteligenciu hneď do 2 nástrojov:

  • Lyro AI je automatický chatbot, ktorý dokáže porozumieť zákazníckym požiadavkám a zmysluplne na ne odpovedať na základe informácií, ktoré si nájde na vašom webe (predovšetkým v nápovede).
  • Reply assistant posiela prvú automatickú odpoveď zákazníkovi predtým, než sa ho ujme podpora. Vďaka tomu minimalizuje FRT (first response time) a navyše často požiadavku rovno vyrieši, takže nie je potrebné ani ďalšia odpoveď.


Tidio však dokáže omnoho viac, než len zastúpiť vašu zákaznícku podporu – postará sa vám aj o obchod. 

Umožní vám vytvárať konverzačné scenáre na upselly a generovanie leadov.

Na to slúži intuitívny drag&drop editor s prednastavenými šablónami. V ňom si určíte triggery (napr. vloženie do košíka), nastavíte otázky a vyberiete si upsell, ktorý chatbot ponúkne.

Koľko Tidio stojí?

Tidio ponúka 7-denný trial aj obrandovanú verziu zadarmo s napojením na Facebook, Instagram a WhatsApp a 50 bezplatnými konverzáciami mesačne (ktoré obsahujú aspoň jednu odpoveď od Lyra AI).

Ďalšie konverzácie si potom môžete zakúpiť a ceny, bohužiaľ, nie sú práve ľudové. Prvých 50 vás vyjde na 39 € mesačne. Od 499 €/mes. si môžete všetky limity určovať sami.


Užitečné odkazy k Tidio

Alternatíva: DocsBot AI je pomerne inteligentný nástroj, ktorý dobre poslúži aj ako zákaznícky chatbot. Ako napovedá už názov, DocsBot AI je špecialista na dokumenty. Okrem obsahu na svojom webe ho tak môžete vytrénovať aj na ďalších offlinových zdrojoch. Cena sa začína na zvládnuteľných 16 $ mesačne.

Formidable Forms

Hodnotenie: 4,7/5 ⭐

Použitie: formuláre, prieskumy, lead gen kvízy a kalkulačky

Cena: 199 $/rok

Trial zadarmo: nie


Formidable Forms vo WordPresse nie sú žiadny nováčik. Už zopár rokov ponúkajú skvelé multifunkčné formuláre s drag&drop editorom a celým radom šablón. Teraz do svojich vyšších paušálov zaradili aj AI.


Čo Formidable Forms dokáže?

AI vo Formidable Forms funguje na báze ChatGPT. V editore máte políčko na písanie promptov, podľa ktorého potom bude formulár generovať okamžité odpovede.

V žiadostiach na podporu tak Formidable Forms napríklad dokážu ihneď ponúknuť riešenia. Tým odfiltrujú väčšinu jednoduchých, opakujúcich sa požiadavok a rovnako ako AI chatbot odľahčia vašu podporu. 

S jeho pomocou si takisto jednoducho vytvoríte formulár, ktorý zákazníkom odporučí produkty na základe ich preferencií alebo predchádzajúcich nákupov.

Pri generovaní odpovedí ale, na rozdiel od chatbota Tidia, Formidable Forms nevychádza len z obsahu, ktorý nájde na vašom webe. Vďaka ChatGPT využíva obsah celého internetu.

Ukážka použitia AI vo Formidable Forms

To je rozhodne výhoda, ak nemáte na webe prepracovanú a kompletnú nápovedu. Len si dajte pozor, aby vaša AI zákazníkom neodporučila niečo, čo nepredávate alebo neviete.

Koľko Formidable Forms stojí?

Formidable Forms ponúka pomerne výrazne osekanú bezplatnú verziu a niekoľko rôznych platených balíčkov. AI je bohužiaľ dostupná až v tarife Business, ktorý sa začína na 199,50 $ ročne.

Chýba aj trial zadarmo. Výrobca sa však chváli bezpodmienečnou 14-dennou zárukou vrátenia peňazí. 

Ak si chcete Formidable Forms s AI vyskúšať, nezostáva vám teda nič iné, než si kúpiť paušál a po 14 dňoch predplatné prípadne zrušiť.


Užitočné odkazy k Formidable Forms

Bonus: Skvelý AI WP plugin na bezpečnosť

To, že AI má schopnosť pamätať si a učí sa na základe predchádzajúcich výsledkov, využijete napríklad aj pre lepšie zabezpečenie webu. Ako bonus tu preto uvádzame jeden WP plugin s AI pre šikovné malware scany.

Quttera Web Malware Scanner

Hodnotenie: 3,9/5 ⭐

Použitie: detekcia malware a vírusov

Cena: zadarmo, alebo od 10 $/mes


Quttera Malware Scanner je momentálne jeden z najlepších AI pluginov na zabezpečenie vášho webu.

Čo Quttera Malware Scanner dokáže?

Quttera Malware Scanner

kontroluje, či je váš web hacknutý a/alebo na blackliste vyhľadávačov. 

Hľadá malvér, červy, Trojské kone, škodlivé iFramy, JavaScript, redirecty a množstvo ďalších virusov. To sa však viacmenej očakáva od každého malvér skeneru. 

Quttera sa však na rozdiel od tých ostatných dokáže sám zdokonaľovať. AI si zapamätá nájdené hrozby a naučí sa rozpoznávať tie falošné a pre ďalší prípad podľa nich upraví výsledky skenovania.

Na ich webe si môžete zadarmo skontrolovať stav toho svojho. Zadajte do vyhľadávača svoju URL a pozrite sa, ako na tom ste.

Škoda len, že AI scanner odhalí len existujúce infekcie. Lepšie by bylo, keby umelá inteligencia dokázala pomôcť aj s ochranou proti nim.

Ak používate iné bezpečnostné WP pluginy, ako napríklad WordFence, iThemes, Jetpack alebo Akismet Antispam, dajte si pozor na kompatibilitu. Tieto pluginy už v sebe nejakú formu anti-malvéru majú a mohli by sa vo vašom WordPresse biť medzi sebou.

Koľko Quttera Web Malware Scanner stojí?

Quttera WP plugin si môžete stiahnuť zadarmo, ale ponúkne vám len veľmi obmedzené malvér skeny. 

Základný paušál stojí 10 $ mesačne a pozitívna správa je, že v jeho rámci dostanete aj webový firewall a DDoS ochranu (akého je rozsahu však nepíšu).


Užitečné odkazy

Utiahne váš WordPress AI pluginy náročné na výkon?

Nie je žiadne tajomstvo, že AI konzumuje obrovské množstvo energie. AI WordPress pluginy sú takisto náročné na výkon vášho webhostingu, obzvlášť ak ich používate viacero naraz.

Dajte si pozor, aby vám neúmerne nespomalili celý WordPress, čo by sa prejavilo aj na rýchlosti načítania stránok, a tým pádom aj na (ne)spokojnosti vašich návštevníkov.

Ak chcete mať rýchly a spoľahlivý web, siahnite po spoľahlivom a rychlom webhostingu. Náš WordPress hosting je perfektne stavaný na vysoký výkon a je intuitívny aj pre začínajúcich používateľov WordPressu.

Tu je pre každý prípad zoznam všetkých AI WP pluginov, ktoré si môžete zadarmo nainštalovať vo svojom WordPresse.

Autor článku
Jan Dvořák

Či už cielite špecifických zákazníkov alebo celý svet, vybavíme vás účinným arzenálom.

Zdieľajte článok

Výbava pre váš online svet

Prečo mať veci na rôznych miestach, keď ich môžete mať na jedinom?