6. 3. 2023
Emailing

IceWarp vs. Microsoft 365: je lepší lokálny startup alebo korporát?

Hoci IceWarp už dávno nie je malý startup z Prahy (funguje už od roku 1998), jeho kancelársky softvér u nás stále veľa ľudí nepozná. Dôvodom je okrem iného skutočnosť, že stojí proti dvom gigantom, Googlu s jeho službou Google Workspace (predtým G Suite) a Microsoftu s MS 365 (predtým Office 365), ktoré si trh uzurpovali pre seba. V porovnaní s balíkom od Microsoftu toho má IceWarp pritom naozaj čo ponúknuť.

Jan Dvořák

Oplatí sa to namiesto zavedeného MS 365 riskovať s neznámym kancelárskym balíkom IceWarp?

To je otázka, ktorú si musel klásť sám IceWarp. Stretáva sa ňou asi každý podnikateľ s novým produktom a málo známou značkou. 

Zákazníci sú prirodzene nedôverčiví voči novinkám. Najmä veľké firmy potrebujú istotu, že všetko funguje tak, ako má, a že to tak bude aj o tri, päť či desať rokov. 

Nové SaaS (Software as Service – teda softvér predávaný ako online služba) vznikajú a zanikajú deň čo deň. Riskovať, že celú firmu presuniete na nevyskúšané riešenie, sa zvyčajne neopláca.

S IceWarpom tento problém odpadá. Od svojho vzniku si dokázal nájsť svoje miesto vo svete, čoho dôkazom je okrem iného to, že ho využívajú spoločnosti ako Marriot, Swiss Post Solutions, Air Libya, Madeta, Okay electro, Banka Creditas či Oresi.

Ale čo UI, funkcie a nástroje? Zvládnem ich?

Napriek tomu je prechod na nový kancelársky softvér vždy problematický. Word, Excel, PowerPoint a Outlook sa nám dostali tak hlboko pod kožu, že sa už nikomu nechce učiť na nič iné (už len preto, že ostatní budú naďalej používať MS Office a Exchange, takže komunikácia bude škrípať).

IceWarp s tým počítal, a preto nevymýšľal koleso a ponúkol používateľom to isté v bledomodrom (doslova – pozrite si farebný dizajn IceWarp webu). To sa týka tak nástrojov, ako aj UI.

IceWarp plne podporuje súbory .doc, .xls a .ppt a v jeho online editore nájdete väčšinu funkcií na rovnakom mieste, s rovnakými ikonami a názvami, takže sa v ňom zorientujete v priebehu niekoľkých minút. 

IceWarp verzia Excelu online dokonca zvláda aj pokročilé funkcie, ako sú kontingenčné tabuľky a makrá.

Samozrejmosťou je režim sledovania zmien a spolupráca v reálnom čase – to znamená, že online dokument môžu upravovať a komentovať viacerí používatelia súčasne a vy môžete okamžite vidieť všetky zmeny.

Ak nechcete mať PowerPoint, Excel a Word online, ale dávate prednosť starým dobrým desktopovým aplikáciám v počítači, IceWarp ponúka aj kancelársky balík Desktop Suite pre Windows (dostupný v balíčku IceWarp Ultra). Aj z neho sa však všetky súbory ukladajú priamo na váš cloud, takže sú okamžite prístupné aj vašim kolegomIceWarp online Word editor si osvojíte v priebehu niekoľkých minút.

IceWarp sa tiež uistil, že jeho webmail je čo najviac kompatibilný s Outlookom. Dokonca až do takej miery, že Outlook e‑mail možno prepojiť s IceWarp webmailom pomocou špeciálnej aplikácie (vrátane kalendárov, pripomienok a pod.).

Namiesto Microsoft Teams máte s IceWarp k dispozícii službu TeamChat a videokonferencie až pre 200 účastníkov.

IceWarp je oveľa viac ako len lacná kópia Microsoftu

Tvrdiť, že IceWarp len skopíroval Microsoft 365 Office, by však bolo urážkou. 

IceWarp je vybavený inováciami, ktoré v Microsofte nenájdete.

Ide predovšetkým o absolútne skvelé all-in riešenie celého kancelárskeho balíku. O čo ide? 

Predstavte si bežnú prácu s Googlom alebo MS Office: pripravíte si brífing vo Worde a k tomu prezentáciu, potrebujete tabuľky, všetko konzultujete s kolegami na calle a do toho máte rozpísaný e‑mail. Každý jeden nástroj máte otvorený v samostatnom okne prehliadača alebo na ploche. Po prvé, je to neporiadok a po druhé to spomaľuje počítač.

IceWarp tento problém vyriešil elegantne. Všetky jeho nástroje sú súčasťou jednej aplikácie. Celý IceWarp teda beží v jednom jedinom okne. Toto je, dovolím si povedať, revolúcia v efektivite práce.

Všetky nástroje IceWarp sú súčasťou jednej jedinej aplikácie. Nájdete ich pekne zoradené na postrannej lište.

Je to také jednoduché, až sa začudujete, prečo na to Google a Microsoft nikdy nepomysleli…

Pokročilým používateľom ponúka IceWarp napríklad prístup cez FTP alebo whitelabeling.

IceWarp Microsoft 365 totálne valcuje svojou cenou

OK, takže v súčte to znamená: kancelársky softvér, ktorý vyzerá rovnako a robí to isté ako Microsoft 365 a navyše má niekoľko vylepšení. A teraz to najlepšie na záver: cena.

IceWarp vo svojom boji s korporátnym svetom vsadil aj na veľmi atraktívnu cenu. Jeho balíčky sú totiž o vyše polovicu lacnejšie ako MS 365.

Nehovoriac o tom, že k vašim dokumentom a videohovorom môžete pripustiť aj používateľov mimo svoje platený IceWarp, ako sú napríklad vaši klienti. Stačí im poslať odkaz.

Prechod na IceWarp ani príliš nebolí

Viem, migrácia vždy bolí, najmä veľké spoločnosti s množstvom zamestnancov. Prechod na IceWarp však stojí za to. 

S Webglobe je to ešte jednoduchšie, pretože vám s tým zadarmo pomôžu naši technici. Postaráme sa o rýchlu migráciu vašich kontaktov, e‑mailov aj dát.


Získajte predĺžené 3-mesačné skúšobné obdobie zadarmo

Webglobe ponuku IceWarp ešte trochu osladil. Pri objednávke od nás totiž získate IceWarp zadarmo na skúšku na 3 mesiace – a to pre celý váš účet. To znamená, že celý váš tím si ho môže v pokoji vyskúšať ešte pred tým, než spravíte definitívne rozhodnutie.

Objednajte si IceWarp s trojmesačným trialom.

Potrebujete ešte viac informácií? Tu nájdete tabuľkové porovnanie parametrov IceWarp a Microsoft 365.

4 nástroje, ktoré vám každý deň šetria čas

Profi firemný webmail

Webmail na vlastnej doméne, so všetkými funkciami, na ktoré ste zvyknutí, a k tomu pokročilý antispam.

On-line dokumenty

Editor plne kompatibilný s Office dokumentmi Word, Excel, PowerPoint, ktoré môže súčasne upravovať viac užívateľov (real-time collaboration).

TeamChat

Projektový chat pre efektívnejšiu prácu v tíme. Vytvárajte chatovacie miestnosti pre kolegov, sledujte vlákna, zdieľajte dokumenty.

Videokonferencie

Audio a video cally až pre 200 účastníkov aj mimo užívateľa IceWarp. Moderovanie, interný chat, funkcia zdvihnutia ruky, ochrana heslom.

Autor článku
Jan Dvořák

Či už cielite špecifických zákazníkov alebo celý svet, vybavíme vás účinným arzenálom.

Zdieľajte článok

Výbava pre váš online svet

Prečo mať veci na rôznych miestach, keď ich môžete mať na jedinom?