27. 1. 2022
Tlačové správy

Skupina WY Group zlučuje všetky firmy pod značku Webglobe. Chystá sa pokračovať v konsolidácii českého webhostingového trhu a expanduje do Srbska

Praha, 27. januára 2022 – Slovenská skupina WY Group uľahčujúca podnikateľom vstup do digitálneho prostredia teraz zlučuje svoje aktivity a na všetkých trhoch pôsobnosti bude vystupovať jednotne ako Webglobe. Pod vedením Igora Strečka firma cieli na konsolidáciu českého trhu, kde tak vzniká nový významný hráč medzi poskytovateľmi webov a digitálnej komunikácie. Cez akvizíciu firiem NiNet, Eutelnet a Panet navyše expanduje do Srbska.

Webglobe

Celkom šestnásť značiek, ktoré skupina WY Group doteraz zastrešovala, sa zlučujú pod jednu silnú technologickú spoločnosť – Webglobe. Postupne budú jednotlivé entity zanikať a budú plne integrované do jednotnej spoločnosti. Webglobe, za ktorou z veľkej časti stojí slovenský investičný fond Sandberg Capital, bude na trhu predstavovať nového silného hráča s celkovým firemným obratom za minulý rok 8,3 miliónov EUR.

„Expandovať na ďalší trh a zastrešiť všetky naše aktivity pod jednotnú značku je pre nás veľkou výzvou, ale aj úspechom. Odráža to smer, ktorým sa s Webglobe chceme vydať a čo už niekoľko rokov budujeme. Pozornosť zameriame hlavne na naplnenie našej ambície stať sa významným hráčom na trhu poskytovania webu a digitálnej komunikácie, ktorý bude konkurencieschopný popredným zahraničným spoločnostiam. Vďaka sľubným akvírovaným firmám sme pripravení posilňovať pozíciu na všetkých trhoch našej pôsobnosti,“ dodáva Igor Strečko, CEO Webglobe.

Webglobe momentálne spravuje cez 300 tisíc domén pre viac ako 100 tisíc zákazníkov, čo z neho robí tretieho najsilnejšieho hráča v Česku. Na domovskom slovenskom trhu zaujíma v rebríčku druhú pozíciu a meno si čerstvo buduje aj na srbskom poli týchto služieb, kam spoločnosť vstúpila vďaka akvizícií troch firiem.

Skupina WY Group, špecializujúca sa na služby poskytovania webu, registrácia domén, cloudových domén a správy náročných online infraštruktúr vystupovala doteraz na slovenskom trhu pod firmou Webglobe, s.r.o., na slovenskom trhu ako Webglobe – Yegon, s.r.o.

O Webglobe
Spoločnosť Webglobe, ktorá sa zaoberá poskytovaním webu, prostriedkov digitálnej komunikácie a cloudových služieb, má za cieľ uľahčiť podnikateľom vstup do digitálneho prostredia a poskytovať im podporu pre jeho rozvoj. Na slovenský trh vstúpila v roku 2019 a na konci roku 2021 spojením českých firiem IGNUM, Stable.cz a Hosting90 systems, ONESolution a savana.cz obsadila tretie miesto najsilnejšieho hráča na slovenskom trhu. Celkovo má v portfóliu šestnásť značiek. Momentálne obsluhujú približne 100 000 zákazníkov a spravujú cez 300 000 domén v troch krajinách. Je tiež jednou z mála českých firiem, ktorá na našom trhu konkuruje veľkým zahraničným spoločnostiam.

Na slovenskom trhu dlhodobo zaujíma Webglobe druhú najsilnejšiu pozíciu a v Srbsku, na ktoré trh novo spoločnosť vstúpila cez akvizíciu NiNet, Eutelnet a Panet, si taktiež rýchlo buduje svoju pozíciu. Tým ale ambície Webglobe nekončia, spoločnosť plánuje ďalšie tuzemské nákupy a akvizičnú expanziu v krajinách strednej a východnej Európy.

Firma pod vedením generálneho riaditeľa a spolumajiteľa Igora Strečka získala finančné prostriedky od správcovskej spoločnosti Sandberg Capital zameriavajúcej sa na investovanie do menších a stredne veľkých firiem na Slovensku a v strednej a východnej Európe, ktorá spravuje aktíva v hodnote 150 miliónov eur.Kontakt pre médiá:
Kim Szappanosová
Rubikon PR
kim.szappanosova@rubikonpr.cz
+420 774 085 814

Autor článku
Webglobe


Či už cielite špecifických zákazníkov alebo celý svet, vybavíme Vás účinným arzenálom.

Zdieľajte článok