Ako bezpečne zálohovať vaše webové stránky

Musíte mať na svojom mieste úplnú zálohu a to isté platí aj pre vaše osobné údaje. Strata údajov môže navyše nastať, aj keď v tom nie je žiadna ľudská chyba. To znamená, že zálohovanie je nevyhnutné, aj keď vy (a váš tím) viete, čo robíte. Zálohovanie webových stránok je v nástroji Sitebuilder jednoduché.

Poznámka: 40% malých a stredných firiem nezálohuje svoje údaje. Ale pomocou nástroja Sitebuilder je váš web vždy zabezpečený.

Čo je to zálohovanie stránok?
Zálohovanie vášho webu znamená ochranu, ukladanie a archiváciu obsahu niekoľkými spôsobmi v pravidelných intervaloch. To zaisťuje, že je váš obsah neustále bezpečný.

Katastrofická udalosť, keď váš web náhle zmizne a už sa nedá nikdy obnoviť, je veľmi nepravdepodobná. Je oveľa pravdepodobnejšie, že by ste mohli omylom vymazať niečo dôležité, napríklad dôležitý úryvok vlastného kódu. Ak sa to stane, chcete byť pripravení.

Typy zálohovania stránok
V nástroji Sitebuilder sú k dispozícii dva typy zálohovania: manuálne a automatické. V predvolenom nastavení nástroj Sitebuilder automaticky zálohuje vaše stránky bez akýchkoľvek ďalších premýšľaní počas nasledujúcich udalostí:

Keď web ukladáte po piatykrát
Keď zverejníte svoj web

Vytvorenie manuálneho zálohovania
Po vykonaní dôležitých zmien na webe môžete svoj web zálohovať manuálne. Nasleduj tieto kroky:

Prejdite do hlavnej ponuky (s ikonou hamburgeru) a v bočnej vertikálnej ponuke kliknite na položku Nastavenia …
Na karte Zálohy kliknite na položku Vytvoriť zálohu webu:

Screen_Shot_2020-10-19_at_17.08.42.png

Svoju zálohu pomenujte napríklad dátumom alebo poznámkou, ktorá vám pripomenie, čo sa zmenilo:

backup_3.png

Kliknite na tlačidlo Odoslať. Váš web sa uloží a zálohovanie sa zobrazí v zozname záloh webov:

Screen_Shot_2020-10-13_at_00.20.56.png

Obnovuje sa váš web zo zálohy

Ak chcete obnoviť svoju webovú stránku na predtým uloženú verziu, môžete to urobiť kliknutím na zálohu v zozname a potvrdením svojho zámeru v zobrazenom vyskakovacom okne s upozornením:

backup_6.png

Po kliknutí na tlačidlo Odoslať sa automaticky obnoví predchádzajúca verzia vášho webu. Vytvorí sa tiež nové automatické zálohovanie, ktoré vám umožní prístup k aktuálnej verzii stránky.

Poznámka: Počet záloh, ktoré máte k dispozícii, sa môže meniť v závislosti od poskytovateľa hostiteľských služieb. Uistite sa, že rozumiete svojim limitom zálohovania.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.