Ako zálohovať vaše stránky

Musíte mať na svojom mieste úplnú zálohu a to isté platí aj pre vaše osobné údaje. Strata údajov môže navyše nastať, aj keď v tom nie je žiadna ľudská chyba. To znamená, že zálohovanie je nevyhnutné, aj keď vy (a váš tím) viete, čo robíte.

Poznámka: 40% malých a stredných firiem nezálohuje svoje údaje. Ale pomocou nástroja WebEditor je váš web vždy zabezpečený.

Čo je to zálohovanie stránok?
Zálohovanie vášho webu znamená ochranu, ukladanie a archiváciu obsahu niekoľkými spôsobmi v pravidelných intervaloch. To zaisťuje, že je váš obsah neustále bezpečný.

Katastrofická udalosť, keď váš web náhle zmizne, je veľmi nepravdepodobná. Je oveľa pravdepodobnejšie, že by ste mohli omylom vymazať niečo dôležité, napríklad dôležitý úryvok vlastného kódu. Ak sa to stane, chcete byť pripravení.

Typy zálohovania stránok
V nástroji WebEditor sú k dispozícii dva typy zálohovania: manuálne a automatické. V predvolenom nastavení nástroj WebEditor automaticky zálohuje vaše stránky bez akýchkoľvek ďalších premýšľaní počas nasledujúcich udalostí:

Keď web ukladáte po piatykrát

Keď zverejníte svoj web

Vytvára sa ručné zálohovanie
Po vykonaní dôležitých zmien na webe môžete svoj web zálohovať manuálne. Nasleduj tieto kroky:

Prejdite do hlavnej ponuky a kliknite na položku Nastavenia…

Na karte Zálohy kliknite na položku Vytvoriť zálohu webu:

Screen_Shot_2021-02-26_at_19.42.28.png

Svoju zálohu pomenujte napríklad dátumom alebo poznámkou, ktorá vám pripomenie, čo sa zmenilo:

Screen_Shot_2021-02-26_at_19.43.59.png

Kliknite na tlačidlo Odoslať. Váš web sa uloží a zálohovanie sa zobrazí v zozname záloh webov:

Screen_Shot_2021-02-26_at_19.44.57.png

Obnovuje sa váš web zo zálohy
Ak chcete obnoviť svoju webovú stránku na predtým uloženú verziu, môžete to urobiť kliknutím na zálohu v zozname a potvrdením svojho zámeru v zobrazenom vyskakovacom okne s upozornením:

Screen_Shot_2021-02-26_at_19.46.56.png

Po kliknutí na tlačidlo Odoslať sa automaticky obnoví predchádzajúca verzia vášho webu. Vytvorí sa tiež nové automatické zálohovanie, ktoré vám umožní prístup k aktuálnej verzii stránky.

Poznámka: V závislosti od vášho plánu môžete vytvoriť určitý počet záloh. Poraďte sa so svojím poskytovateľom, koľko manuálnych a automatických záloh môžete vytvoriť.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.