Google Mobile First indexovanie a vaše webové stránky

Zaujíma vás, čo sa drží vašich výsledkov SEO a udržiava vaše hodnotenie vyhľadávacích nástrojov? Dôvodom môžu byť najnovšie aktualizácie vyhľadávacieho nástroja Google. V tomto článku je uvedených niekoľko dôvodov, prečo indexovanie pomocou mobilných aplikácií môže mať vplyv na vašu stránku.

Problémy s mobilnou kompatibilitou

Ak má váš web problémy s mobilnou kompatibilitou a je ťažké sa v ňom orientovať v tabletoch alebo telefónoch, poškodí to hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja. Vďaka automatizovanému dizajnu a responzívnym šablónam nástroja Sitebuilder si môžete byť istí, že odkazy a tlačidlá nie sú príliš blízko pri sebe a text je možné prečítať na každej obrazovke.

Test rýchlosti  u mobilných telefónov

Ak ste si istí, že váš web funguje dobre na obrazovkách mobilných telefónov a poskytuje vašim návštevníkom najlepší možný dojem používateľa, je dôležité otestovať rýchlosť. Vyskúšajte tento nástroj:

Google PageSpeed ​​Insights

Zadajte adresu URL svojich stránok a pozrite sa na rýchlosť pre mobilnú aj počítačovú verziu:

Tento nástroj vám povie o rýchlosti stránky na stolných a mobilných zariadeniach. Čokoľvek pod 3 sekundy je dobré, ale čokoľvek nad 6 sekúnd poškodí vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch.

Skóre stránky Google

Budete sa tiež musieť pozrieť na skóre kvality a výkonu svojej stránky. Prihláste sa do svojho účtu Nástrojov správcu webu Google a vyhľadajte problémy. Ak žiadne nie sú, môžete stále vylepšovať, najmä ak sa váš web načítava pomaly.

Udržujte svoj web aktuálny

Je dôležité, aby ste svoj web aktualizovali a pravidelne kontrolovali čas načítania, najmä po pridaní nového obsahu. Zmena na šablónu s menším počtom obrázkov je ďalšou možnosťou, ktorá môže skutočne dobre fungovať. Namiesto platenia tisícov webdizajnérovi za vytvorenie nového webu môžete použiť iba profesionálne šablóny s automatizovaným dizajnom. Všetky sú responzívne a pripravené na mobilné zariadenia.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.