Let’s Encrypt – SSL certifikát zadarmo

Šifrovaná komunikácia s webovými stránkami je dnes už pomerne rozšírená. Google vo svojom algoritme pre radenie stránok zvýhodňuje tie, ktoré sú dostupné pomocou zabezpečeného pripojenia. Let's Encrypt je nová internetová certifikačná autorita založená v roku 2015, ktorá je podporovaná veľkými a známymi internetovými spoločnosťami, ako sú Mozilla, Google Chrome, Cisco, Facebook.


Komu Let's Encrypt ponúkame?

Všetkým našim zákazníkom, ktorí majú v našej spoločnosti objednaný hosting. Let's Encrypt generujeme pre hlavný názov webu, pokiaľ máte DNS u nás, taktiež je možné ho vygenerovať pre subdomény (*.nazovdomeny.sk). Možno ho využiť aj pre aliasy. Certifikát je možné si objednať v administrácii.

Akú má certifikát platnosť?

Certifikát je vždy vydaný s platnosťou 90 dní (čo zvyšuje jeho bezpečnosť) a automaticky ho obnovujeme pred koncom platnosti podľa aktuálneho nastavenia hostingu.

Ako aktivujete Let's Encrypt?

Podmienkou získania certifikátu je, že príslušná doména je v DNS korektne nasmerovaná na hosting pri Webglobe. Následne si môžete SSL objednať po prihlásení do administrácie po rozkliknutí nastavenia daného hostingu v sekcii SSL certifikát – Nový SSL certifikát. Tu máte možnosť si objednať ako platený SSL certifikát, tak SSL zadarmo Let's Encrypt. V prípade, že používate naše DNS, budete mať možnosť si objednať aj variantu *.nazovdomeny.sk – teda Wildcard.


Ako nasmerovať doménu na https://?

Po aktivácii SSL Lets Encrypt si prosím skontrolujte, že je váš hosting dostupný s vygenerovaným certifikátom na adrese „https://vase.domena“, prípadne vyčkajte, kým bude váš nový SSL certifikát vygenerovaný. Potom stačí, keď si v administrácii aktivujete automatické presmerovanie – to nájdete v rovnakej sekcii ako objednávku nového SSL certifikátu. Stačí zaškrtnúť voľbu Vynútiť presmerovanie http:// na https://

Pokiaľ používate redakčný systém (CMS), môžete web nasmerovať na htttps aj pomocou niektorých z pluginov, napríklad pri Wordpress je to Really Simple SSL, apod.

Medzi hlavné výhody Let's Encrypt certifikátu patria:

 • Zabezpečná komunikácia medzi návštevníkom stránky a serverom
 • Väčšia dôveryhodnosť stránok u užívateľov
 • Kladné hodnotenie vyhľadávačov z pohľadu SEO
 • Plná automatizácia vrátane následného obnovenia
 • Je zadarmo


Kedy je vhodné použiť platený SSL certifikát, alebo nevýhody Let's Encrypt:

 • Dôveryhodnosť dodáva malá CA IdenTrust v pozadí (založená v roku 2015)
 • Certifikačné autority, ktoré ponúkajú platené certifikáty, majú často mnohoročnú tradíciu
 • U platených certifikátov nie sú limity vystavenia
 • CA rešpektuje CAA záznamy
 • Platené certifikáty vám ponúkajú záruku rádovo tisícov USD
 • Let’s Encrypt neponúka tzv. SiteSeal
 • Let's Encrypt neponúka vyšší typ overenia na organizáciu alebo EV (zelený adresný riadok)


Platí, že tento typ certifikátu neodporúčame používať pre väčšie projekty, Eshopy a pod. 

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.