Migrácia webu WordPress pomocou pluginu Duplicator

V tomto článku si ukážeme spôsob, ako je možné rýchlo a jednoducho premiestniť web stránku vytvorenú v redakčnom systéme WordPress pomocou pluginu Duplicator. 


Inštalácia pluginu

Aby bolo možné zahájiť proces migrácie, prvým krokom po prihlásení do vašej administrácie WordPressu je inštalácia nového pluginu, ktorý nájdeme pod názvom Duplicator – WordPress Migration & Backup Plugin a spustíme jeho inštaláciu, následne plugin aktivujeme a spustíme.

Pred vykonávaním migrácie web stránky odporúčame vypnúť všetky pluginy nakoľko môže dôjsť k chybe pri presúvaní súborov a ich následnom zobrazovaní.


Proces Migrácie

Po spustení pluginu vytvoríme kópiu stránky jednoduchým zálohvaním kliknutím na tlačidlo "Create New". Následne prebehne skenovanie súborov. Ak je všetko v poriadku, prejdeme do posledného kroku "Build". 

Po vytvorení archívu sa zobrazí okno s možnosťou stiahnutia dvoch súborov: InstallerArchive.Tieto 2 súbory stiahneme. Súbory neotvárame a nerozbalujeme. 

Zálohu následne vložíme do rootu domény. Na príklade migrujeme web do hlavného adresára, čiže súbory umiestnime do adresára public_html. Klikneme v správe súborov na tlačidlo "Nahrať", a zvolíme stiahnuté súbory. 

Záloha, ktorú nám duplicator vytvorí nám však nepomôže s databázou. Preto je potrebné prihlásiť sa do administračného panelu hostingu, kde sa bude web presúvať. V prípade presunu web stránky na subdoménu sa prihláste do Webglobe Adminu, následne v sekcií hosting a Databázy vytvorte novú, prázdnu databázu. Prihlasovacie údaje od tejto databázy si následne uchovajte. 

Táto databáza nám poslúži pre migrovanú web stránku na vašej subdoméne. V prípade migrácie do iného hostingu, prihláste sa k vášmu hostingovému providerovi a vytvorte databázu. 

Po vytvorení databázy, otvorte v prehliadači vasadomena.sk/installer.php. Táto cesta Vás zavedie priamo na miesto, kde ste vložili stiahnuté súbory z pluginu Duplicator. Zadajte údaje od novej vytvorenej databázy a stlačte "validate". V prípade, že sa stránka s inštalátorom nezobrazuje, skontrolujte nastavenia DNS a ubezpečte sa, že web smeruje na správny server. 

Po potvrdení tlačidla bol presun vašej web stránky úspešne dokončený! V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu!

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.