Ako previesť webstránku do Webglobe bez výpadku?

Svoju doménu s webstránkou môžete presunúť do Webglobe bez toho, aby došlo k výpadku jej prevádzky alebo e‑mailov.

Celý postup presunu si podrobne popíšeme, od objednania služieb až po rozbehnutý web:

  1. V prvom kroku si objednajte hostingový balík pre vašu existujúcu doménu.
  2. Akonáhle obdržíme objednávku, zašleme vám prístupové meno s možnosťou vytvorenia hesla do administrácie.
  3. Ešte pred začatím prevodu domény si môžete na našich serveroch všetko pripraviť tak, aby nedošlo k výpadku. Alternatívne prístupy k službám nájdete v administrácii (Služby → Hosting → Základné nastavenia).
  4. Akonáhle si vytvoríte e‑mailové schránky a nahráte dáta webu na hosting, môžete sa presvedčiť, či bude webstránka po prevedení domény fungovať správne. Stačí jednoduchá úprava v súbore hosts.
  5. Pre bezvýpadkový prevod e‑mailových služieb by malo stačiť na našich serveroch založiť rovnomenné e‑mailové schránky, ako máte u súčasného poskytovateľa. Pokiaľ chcete svoje e‑mailové správy presunúť na naše poštové servery, stačí sa riadiť týmto návodom.
  6. Po dokončení prevodu bude vaša doména cca do 24h bežať už z našich serverov. Počas tejto doby Vám budú e‑mailové správy chodiť ako na staré umiestnenie (môžete ich vyberať napr. pomocou poštového klienta) tak aj na naše servery (môžete ich vyberať pomocou nášho webového klienta). Ak sa budete riadiť vyššie uvedeným postupom, o žiadnu e‑mailovú správu neprídete.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.