SSL certifikát: Nastavenie a presmerovanie na https

Nastavenie platených SSL certifikátov cez Webglobe Admin

Nutnou podmienkou k prevádzke webu na adrese začínajúcej https:// je SSL certifikát. Jeho kúpa a inštalácia je vo WY systéme jednoduchá a automatizovaná. Pri fungujúcom webe odporúčame odoslať objednávku cez WY Panel. Po zaevidovaní úhrady dostanete potvrdzujúci mail. Po jeho potvrdení sa SSL certifikát vytvorí. Nakoniec si stačí načítať web s použitím https. Pokiaľ sa bez problémov načíta, malo by byť všetko pripravené.

Nastavenie bezplatného SSL certifikátu Lets Encrypt cez Webglobe Admin

Ak by vám postačoval SSL certifikát zdarma, môžete si aktivovať certifikát Lets Encrypt cez WY Panel v časti Domény, sekcia SSL certifikáty. Stačí zvoliť Lets Encrypt certifikát. Ak by ste ho chceli aktivovať hromadne aj pre všetky subdomény naraz, využiť Lets Encrypt wildcart certifikát.

https://www.youtube.com/embed/Djdkb_rA-hA

Zmena URL a presmerovanie na https

Ak používate CMS, budete musieť zmeniť URL adresu z http na https.

Vo WordPresse potrebujete v nastaveniach zmeniť v dvoch poliach adresu stránky na https://www.vasadomena.sk, prípadne https://vasadomena.sk, ak ste nepouzivali pred domenou www.

Na presmerovanie všetkých URL adries z vašej stránky na zabezpečený protokol httpsje potrebné presmerovať pôvodné url adresy na nové. Využiť na to môžete RewriteRule v súbore .htaccess, ku ktorému sa dostanete prihlásením do FTP.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP: X-Forwarded-Proto} =http
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Tento príkaz má za úlohu presmerovať všetky http dotazy na https. Okrem presmerovania používateľa dá signál vyhľadávačom o zmene URL a zabezpečí načítanie všetkých zdrojov (obrázky, css a js) zo zabezpečených URL adries.

Ak vám slová FTP a.htaccess nič nehovoria, môžete si všetko uľahčiť cez Webglobe Admin v sekcii Domény – SSL certifikáty. Keď máte na svojej doméne alebo subdoméne aktívny SSL certifikát, stačí vám pod nimi zaškrtnúť presmerovanie a kliknúť na tlačítko uložiť.

Po dokončení vyššie opísaných krokov sa dá povedať, že z hľadiska fungovania webovej stránky máte všetko pripravené.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.