20. 7. 2024
Tlačové správy

Pozor na podvodné e‑maily, ktoré sa šíria v našom mene

V uplynulých dňoch sme zaznamenali phishingový útok a rozosielanie podvodných e‑mailov v mene našej spoločnosti, ktoré sa vďaka použitiu nášho loga podobajú oficiálnym e‑mailom. 

Webglobe

V uplynulých dňoch sme zaznamenali phishingové útoky a rozosielanie podvodných e‑mailov v mene našej spoločnosti, ktoré sa vďaka použitiu nášho loga podobajú oficiálnym e‑mailom. Podvodník vyzýva našich zákazníkov na úhradu registrácie domény, inak budú služby na nej pozastavené.

E-maily sú rozposielané z rôznych adries tváriacich sa ako sa ako „Webglobe.sk – Expirácia domény.“ Zvýšte prosím opatrnosť, vykonajte nasledujúce kroky:

1. Skontrolujte e‑mailovú adresu odosielateľa (v prípade našich e‑mailov by malo byť helpdesk@webglobe.sk alebo newsletter@webglobe.sk)

2. Skontrolujte URL adresu stránky pre úhradu (naša administrácia je výlučne na adrese https://admin.webglobe.sk alebo po starom https://moje.wy.sk)

3. Pre zvýšenie zabezpečenia vášho účtu odporúčame nastaviť si dvojfaktorovú autentifikáciu pre prihlasovanie sa do administrácie)Príklady phishingového emailu

Ak ste podobný e‑mail prijali a vyplnili svoje údaje, urýchlene, prosím:

1. kontaktujte banku, ktorá vydala použitú kartu
2. zmeňte si vaše heslo na prístup do Webglobe Adminu

Vzniknutá situácia nás mrzí, žiaľ v dnešnej dobe nie je možné niečomu takému úplne zabrániť. Na našej strane podnikáme kroky aby sme zamedzili ďalšie šírenie týchto e‑mailov.

Autor článku
Webglobe


Či už cielite špecifických zákazníkov alebo celý svet, vybavíme Vás účinným arzenálom.

Zdieľajte článok

Výbava pre váš online svet

Prečo veci na rôznych miestach, keď ich môžete mať na jedinom?