Klerk

Posielate hromadné e‑maily na zákazníkov? Nepostačuje Vám aktuálne riešenie? Prejdite na našu službu SMTP Klerk, ktorá je na to určená a už v testovaciom režíme môžete posielať až 10 000 emailových správ zadarmo.Čo je SMTP Klerk?

Ide o službu, ktorá je určená k pohodlnému a jednoduchému rozosielaniu hromadnej pošty. Hlavnou výhodou našej služby je nízka cenajednoduchá obsluha. Túto službu môžu využívať ako veľké firmy, tak aj malí podnikatelia. E‑maily je možné posielať buď z nášho webového rozhrania, pomocou API alebo špecializovaného software priamo cez SMTP server.

Ako objednať túto službu?

Ak Vás táto služba zaujala, môžete si ju objednať cez administračné rozhranie. Po objednaní od nás obdržíte email s prístupovými údajmi do webového rozhrania pre správu emailov. Automaticky Vám bude nastavený testovací účet na 14 dní. V prípade, že budete so službou spokojný, môžeme Vám účet prepnúť na plný režím už počas testovacej verzie.

Ako postupovať po prihlásení sa do webového rozhrania?

Ako prvé je potrebné si pridať do webového rozhrania doménu z ktorej budete správy odosielať. Ako to spravíte sa dočítate tu.

Následne, aby ste prepojili doménu so službou smtp klerk, je nutnosťou vložiť do DNS záznamov Vašej domény nové hodnoty. DNS záznamy nastavíte u Vášho poskytovateľa NS serverov. Konkrétne sa jedná o DNS záznamy ako SPF, DKIM a DMARC.
Aké hodnoty nastavíte, zistíte na týchto odkazoch alebo priamo vo webovom rozhraní:
*SPF
*DKIM
*DMARC
Ako nastaviť DNS záznamy v našom Admin paneli zistíte v tomto článku.
 
Či máte doménu overenú, teda správne nastavené v DNS – zisíte tak, že sa prekliknete do Spravovať domény a tam uvidíte či SPF a DKIM prešli konktrolou.

Pridanie kontaktov

Ak je všetko v poriadku. Môžete sa pustiť do správy emailov. Pridáte si kontakty, na ktoré plánujete odosielať emaily. Import môžete vykonať cez CSV súbor, prípadne priamo zo schránky. Ako na to sa dozviete *tu.

Vytvorenie kampane

Po pridaní kontaktov je ešte možné si povytvárať Kampane, ktoré Vám budú slúžiť na prehľadnosť odoslaných hromadných e‑mailov. Ako si kampaň vytvoríte zistíte *tu.

*(všetky odkazy sú dostupné len v prípade, že ste prihlásený vo webovom rozhraní SMTP klerk)


Klerk v aplikácií Mozilla Thunderbird

Nástroj pre hromadný emailing – Klerk je možné využívať aj cez poštového klienta Mozilla Thunderbird. Pre nastavenie je potrebné použiť server pre SMTP – smtpx.stable.cz s portom 465 a šifrovaným pripojením SSL. Pre IMAP / POP následne použijeme štandardný server – mail.webglobe.sk s portom 995 (POP) a 993 (IMAP). 

Aby bolo možné nástroj pre hromadný emailing – Klerk využívať plnohodnotne, je potrebné nainštalovať do aplikácie Thunder Bird rozšírenie s názvom Mail Merge. Rozšírenie máte možnosť stiahnuť tu.


Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.