Prečo e‑maily odchádzajú tak pomaly? Prečo odosielanie správ toľko trvá?

Aké môžu byť príčiny pomalšieho odosielania kampane?

Zdieľaný server je preťažený

Náš server SMTP Klerk využívá spolu s vami veľa ďalších klientov. Práve preto sme schopní ponúknuť rozosielanie hromadných e‑mailov za najnižšiu cenu v okolí

Rýchlosť odosielania závisí od aktuálneho zaťaženia servera. Samotný server distribuuje a triedi kampane tak, aby boli čo najefektívnejšie a e‑maily sa odoslali všetkým zákazníkom v čo najkratšom čase.

Ak potrebujete, aby sa vaše e‑maily odosielali rýchlejšie, môžeme vám nastaviť vlastný server s využitím všetkých našich doterajších skúseností. 

Stačí nás kontaktovať na info@webglobe.sk alebo +421258101062.


Mail Klerk bráni zaraďeniu domény na zoznam spammerov

Spoločnosti ako Zoznam alebo Google monitorujú príjem hromadnej pošty na svojich serveroch. Ak by im v priebehu hodiny prišlo naraz viac e‑mailov, ako je stanovené v ich podmienkach, vaša doména by bola zaradená na zoznam spammerov a vaše e‑maily by už neboli prijímané. 

Náš server preto podľa potreby spomaľuje vašu kampaň, aby sa to nestalo. 

Závisí to teda od kombinácie e‑mailových kontaktov vo vašej databáze. 

Ak posielate e‑maily na firemné e‑maily, kampaň sa odošle rýchlejšie, ako keď sú vo vašej databáze len e‑mailové kontakty Zoznamu a Google.


Obmedzený počet IP adries nášho serveru

Počet IP adries nášho servera je veľký, ale samozrejme obmedzený a z každej IP adresy je možné odoslať obmedzený počet e‑mailov práve kvôli vyššie opísaným pravidlám. 

Ak potrebujete vlastný rozsah IP adries, aby vaše kampane nemuseli čakať v rade s ostatnými, je to možné. Ako príplatkovú službu to pre vás môžeme zriadiť. 

Stačí nás kontaktovať na info@webglobe.sk alebo +421258101062.


Naše webové rozhranie predlžuje čas rozposielania

Ak na rozposielanie používate naše webové rozhranie, rozosielanie sa predĺži odosielaním kampane z webu na náš server, odkiaľ sa potom posiela príjemcom. 

Preto ak chcete maximalizovať rýchlosť mailingov, je lepšie použiť vlastný interný softvér, ktorý odosiela e‑maily priamo cez náš SMTP server. 

Príkladom je softvér Send Mails, ktorý si môžete kúpiť na adrese www.hromadnaposta.cz.


Testovací účet má obmedzenia

V testovacom režime sa e‑maily odosielajú prostredníctvom malého počtu IP adries, aby sa v prípade zaradenia na Black List neohrozila distribúcia e‑mailov našim bežným zákazníkom. 

Preto rýchlosť odosielania e‑mailov v testovacom režime závisí od počtu používateľov, ktorí sú v testovacom režime a práve odosielajú hromadné e‑maily. 

Testovací režim je určený na testovanie funkcií našej služby, nie na odosielanie pravidelných kampaní. Preto je obmedzený na 14 dní/10 000 e‑mailov.

Prečítajte si Aké sú vlastnosti testovacieho režimu.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.