Prístup na stránku Analytics

Po nastavení webových stránok je čas rozšíriť ich publikum. Pozrime sa, čo môžete dosiahnuť so svojou analytickou stránkou.

Prístup k analýze vašich stránok

Prejdite do ponuky Webové stránky a v rozbaľovacej sekcii vyhľadajte položku Analytics. Kliknutím na ňu vstúpite do služby Analytics.

Navigácia na stránke Analytics

Tvorba webov vám umožňuje sledovať a merať nasledujúce kategórie predstavované na stránke Analytics:

Návštevy: označuje počet jednotlivých relácií iniciovaných všetkými návštevníkmi vašej stránky. Ak je používateľ na vašom webe neaktívny 30 a viac minút, akákoľvek budúca aktivita sa pripíše novej relácii. Používatelia, ktorí opustia vaše stránky a vrátia sa do 30 minút, sa budú počítať ako súčasť pôvodnej relácie

Návštevníci: Odkazuje na rôznych návštevníkov, ktorých vaša stránka získa, identifikovaných podľa ich adresy IP. Jeden návštevník môže mať na vašom webe viacnásobné návštevy. Analytics tiež identifikuje niekoľko typov návštevníkov, ktorí vám pomôžu lepšie spravovať vaše metódy budovania prenosu: výskumní pracovníci, opakovania, vyhliadky, fanúšikovia.

Jedineční návštevníci: Týka sa úplne nových návštevníkov vášho webu. Môže tiež predstavovať tú istú osobu, ktorá navštívi vaše stránky z iného miesta, a teda z inej adresy IP.

Zobrazenie stránky: Týka sa inštancie stránky načítanej prehliadačom. Metrika Zobrazenia stránky predstavuje celkový počet zobrazených stránok; počítajú sa aj opakované zobrazenia jednej stránky.

Cieľové stránky: Tu môžete vidieť, ktoré stránky webových stránok ľudia používajú častejšie na vstup na vaše webové stránky a zacielenie na nové oblasti na zlepšenie.

Pôvod: Táto oblasť zobrazuje webové stránky, z ktorých vaši návštevníci prišli. Ak iba zadali vašu adresu URL do prehliadača, zobrazia sa ako priame.

Poznámka: Pri prvom prístupe k službe Analytics sa vám nezobrazia výsledky v reálnom čase. Štatistiky stránok sa oneskorujú o 2 hodiny. Štatistiky kampane sa oneskorujú o 24 hodín

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.