Pridanie služby Google Analytics na vaše webové stránky

Chcete vedieť, koľko ľudí bolo na vašom webe a ktoré stránky sú najobľúbenejšie? Máte dve možnosti. Najskôr môžete použiť funkciu Analytics, ktorá vám umožní zobraziť objem návštevnosti vašich stránok. Po druhé, môžete použiť Google Analytics.

Tento výukový program vám pomôže začať zhromažďovať údaje o vašej premávke pomocou tohto nástroja a ľahko integrovať kód sledovania Google Analytics na váš web.

Tvorba webov vám uľahčí pridanie nástroja Google Analytics na váš web. Všetko, čo potrebujete, je ID sledovania, ktoré pridáte do oblasti Nastavenia webových stránok. Tu je postup, ako začať:

Ak nemáte účet Google Analytics, prejdite na Google Marketing Platform a v zozname dostupných produktov vyhľadajte Google Analytics:

google-analytics-1.png

Pokračujte v registrácii a vytváraní účtu podľa pokynov spoločnosti Google.

Ak už účet máte, prejdite do služby Google Analytics.
Budete presmerovaní priamo do sekcie pre správu na ovládacom paneli Google Analytics. V prípade potreby si vytvorte nový účet.
Poznámka: Ak už máte účet v službe Google Analytics, môžete tam spravovať viac webov („služieb“). V takom prípade jednoducho pridajte novú vlastnosť (pokyny). Zobrazí sa výzva na zadanie názvu novej vlastnosti (názov vášho webu), výber odvetvia webových stránok a výber časového pásma na účely vytvárania prehľadov.

Po dokončení prejdite do časti ponuky ID sledovania. Bude vygenerovaný kód sledovania. Skopírujte túto časť kódu:

google-analytics-2.png

Vráťte sa späť k svojmu vývojárovi stránok. V hlavnej ponuke> Nastavenia> karta Integrácie posuňte zobrazenie nadol do sekcie ID sledovania Google Analytics.

google-analytics-3.png

Vložte svoj kód sledovania Google Analytics a kliknite na Odoslať.
Poznámka: Po pridaní kódu sledovania by ste na svojej stránke nemali nič vidieť. Jedná sa o neviditeľný kód sledovania, ktorý odosiela informácie do vášho účtu Google Analytics.

Znova zverejnite svoj web kliknutím na tlačidlo Publikovať.
Keď preskúmate zdrojový kód stránky, malo by sa vám zobraziť ID sledovania Google Analytics vložené do oblasti na vašich stránkach:

google-analytics-4.png

Upozorňujeme, že zhromaždeniu prvej dávky údajov o vašom webe môže službe Google Analytics trvať až 24 hodín.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.