Vytvorenie loga webovej stránky

Logo profesionálnej kvality pre vaše webové stránky je dôležité pre účely budovania značky. Profesionálne navrhnuté logo môže upútať pozornosť, pomôcť zákazníkom spoznať vaše podnikanie, pomôcť vám vybudovať si značku a dať zákazníkom pocit, že spolupracujú s dôveryhodnou spoločnosťou.

Môžete vytvoriť tri typy log: iba text, symbol a tvary a ich kombináciu. Pozrime sa na každý z týchto typov:

Logo iba na text
Väčšina novín naďalej používa iba textové logá zložené z ich mien. Iba používajú efektné písmo alebo písmo a držia sa ho celé desaťročia. Po chvíli niektoré logá zostarnú a zastarajú, zdá sa však, že logo s obyčajným textom si dlhšie zachováva svoju príťažlivosť.

Logá symbolov a tvarov
Logo nemusí byť veľa efektných nerozoznateľných tvarov a farieb. V skutočnosti by sa dalo niečo také jednoduché ako kruh s tromi menšími kruhmi použiť na symbolizáciu niekoho v bowlingu. Čím je dizajn jednoduchší, tým je príťažlivejší.

Kombinácia textu a obrázkov
Vďaka farbe alebo tvaru môže byť textové logo príťažlivejšie. Môžete tiež vytvoriť pozadie alebo čiastočné pozadie s kontrastnou farbou.

Mnoho veľkých spoločností príležitostne upraví svoje logo. Niektoré zmeny môžu byť iba vo farbe alebo štýle písma, zatiaľ čo iné sa uskutočnia úplné zmeny.

Dnes si už nemusíte najímať grafikov, aby ste si vytvorili svoje vlastné profesionálne vyzerajúce a jedinečné logo. Pozrime sa, čo môžete použiť na výrobu loga, na ktoré budete hrdí:

LogoMaker.com je bezplatný a ľahko použiteľný nástroj na tvorbu loga, ktorý vám tiež pomôže pri výbere troch typov loga - s počiatočným, s obrázkom a textovým logom s kreatívnym písmom. Kvalita log je jednoduchá, ale štýlová. Logo si môžete stiahnuť po registrácii.
Canva.com je cieľovou destináciou pre všetky vaše grafické potreby z vlastnej remeselnej dielne a logá nie sú výnimkou! Vytvorte si logo profesionálnej kvality zadarmo z vopred navrhnutých prvkov pomocou editora obrázkov drag-and-drop.
designevo.com vám ponúka stovky vopred navrhnutých šablón loga. Všetko, čo potrebujete, je pridať vlastný názov spoločnosti a slogan (voliteľné, toto pole je možné odstrániť) a niekoľkými kliknutiami si môžete stiahnuť logo profesionálnej kvality, ktoré môžete použiť kdekoľvek - a áno, je to tiež zadarmo.
Tip: Po stiahnutí obrázka loga nezabudnite zmeniť jeho veľkosť tak, aby zodpovedala požiadavkám hlavičky. Pridajte ho do bloku Hlavička a ste pripravení.

Čo robí skvelé logo
Pri vytváraní loga musíte pamätať na päť atribútov skvelého loga:

Jednoduché: jednoduchý dizajn loga umožňuje ľahké rozpoznanie a umožňuje všestranné a nezabudnuteľné logo bez ohľadu na to, či používate text alebo symbol. Jednoduché logá vyzerajú lepšie na rôznych zariadeniach a tiež na rôznych povrchoch, napríklad kvôli lepšej konzistencii, ako je tlač a marketing.
Pamätné: dobré logo musí byť nezabudnuteľné, aby sa vaša spoločnosť odlíšila od konkurencie. Zistite, čo chcete, aby vaše logo symbolizovalo vašu spoločnosť pomocou kompozície, tvarov a písma. Pamätajte, že jednoduchosť je kľúčom k lepšej zapamätateľnosti.
Nadčasové: Silné a efektívne logo musí byť nadčasové a obstojí v skúške času. Zbavte sa trendov a skúste si predstaviť, či vaše logo vynikne o desať, dvadsať alebo päťdesiat rokov?
Všestranný: táto kvalita súvisí s jednoduchosťou. Vaše logo musí byť schopné pracovať na rôznych médiách a aplikáciách, musí byť zmenšené a zmenšené a musí vyzerať dobre farebne aj čiernobielo.
Účelné: vaše logo by malo jasne vyjadrovať vašu správu. Na svojom logu by ste mali pracovať s ohľadom na cieľový trh a odvetvie, s ktorým ste spojení.
Marketingoví experti tvrdia, že zákazníkom stačí 2 až 3 sekundy na to, aby si prečítali, pochopili a rozhodli sa o produktoch alebo službách, ktoré zvažujú. Ak je vaše logo nečitateľné, príliš ťažko čitateľné alebo ťažko pochopiteľné, zákazníci prejdú k ďalšej online ponuke.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.